Ako začať s tipovaním

1 Ako začať

Ak sa zaujímate o šport, občas si len tak sami pre seba tipnete výsledok a zápas naozaj skončí podľa vášho predpokladu, určite vám už viackrát napadlo skúsiť uzavrieť stávku aj „naostro“. Doba pokročila a pre podanie tipov či uzatvorenie stávok už nemusíte chodiť priamo do kamenných stávkových kancelárií a tam študovať prehľad zápasov a jednotlivé kurzy.

Všetko sa dá jednoducho a prehľadne zistiť a uskutočniť prostredníctvom internetu. Ponuka stávkových kancelárií je pritom naozaj široká, mnohé z nich ponúkajú nielen možnosť uzavretia športových stávok (okrem výsledku zápasu si môžete tipnúť napríklad aj počet vylúčení, striedaní, najlepšieho strelca a iné) ale aj online hry, kasíno, poker, automaty a mnoho ďalších. Niektoré kancelárie zaberajú aj okruh politiky (staviť si môžete napríklad na víťaza volieb) alebo víťazov tanečných či speváckych súťaží. Jednoducho pestrosť v každom smere.

2Výber najvhodnejšej stávkovej kancelárie

Prvý a zrejme aj  najdôležitejší bod, od ktorého sa bude odvíjať celé ďalšie smerovanie, je výber stávkovej kancelárie (prípadne viacerých stávkových kancelárií). Pred výberom je podstatné porovnať si niekoľko faktorov, vďaka ktorým sa rozhodnete pre tú pre vás najlepšiu. Patrí medzi ne napríklad minimálna výška vkladu, výška vstupného bonusu (a či ho kancelária vôbec poskytuje), výber športov a hier, možnosti stávok, výška kurzov, spôsoby ako aj poplatky pri vkladoch a výberoch finančných prostriedkov, jazyk v ktorom je stránka prevádzkovaná, možnosti zákazníckej podpory, možnosť live stávok, live prenosy, mobilné verzie či mobilné aplikácie a mnoho iných.

Na našom trhu sa môžete v súčasnosti stretnúť s viac ako desiatimi online stávkovými kanceláriami, pričom každá z nich má odlišné podmienky a nie všetky majú stránku vedenú v slovenskom jazyku.

3Ako ďalej postupovať

Ak ste si vybrali tú správnu kanceláriu (nikde pritom nie je uvedené, že sa musíte zamerať len na jednu, pokojne môžete stávkovať vo viacerých), ďalším krokom je registrácia a vytvorenie hráčskeho účtu.

Pri registrácií je potrebné postupovať podľa uvedených krokov. Budú od vás požadované základné informácie ako meno, priezvisko, dátum narodenia, presná adresa bydliska, e-mailová adresa, telefónne číslo a údaje týkajúce sa účtu – teda užívateľské meno, heslo ako aj bezpečnostný kód. Väčšina kancelárií má už pri registrácií vyhradenú kolónku Vstupný bonus. Niektoré požadujú zadanie určitého kódu pre bonus, iné len potvrdenie, že máte o tento bonus záujem. Nezabudnite túto kolónku zaškrtnúť, vstupný bonus sa vám ako začínajúcemu tipérovi určite zíde. Ďalej je požadovaná autorizácia účtu. Tento krok je potrebný z jednoduchých dôvodov – aby vaše údaje nemohol zneužiť niekto iný, aby si boli v kancelárií istý, že máte minimálne 18 rokov a teda môžete hrať hazardné hry, že máte z čoho za stávky a hry platiť a podobne.

Pre autorizáciu sa vyžaduje väčšinou zaslanie skenov vašich dokladov (občiansky preukaz, vodičský preukaz, potvrdenie o bydlisko, platobná karta – tu si treba dať pozor a zakryť kontrolné trojčíslie!) prostredníctvom e-mailu alebo vopred pripraveného formulára. Každá kancelária vám presne určí, ktoré dokumenty sú pre nich podstatné. Po vytvorení účtu prichádza na rad prvý vklad. Jeho minimálna výška je rôzna, závisí od podmienok kancelárie a líši sa aj spôsob jeho vloženia. Po uskutočnení vkladu si spravte prehľad, čo je momentálne v ponuke, teda aké zápasy sa hrajú, aké sú kurzy a podľa toho sa už rozhodnete, kde „začnete“.

4Vstupný bonus

Princíp tohto bonusu je na prvý pohľad veľmi jednoduchý, pre začínajúceho tipéra však môže byť metúci.

Zjednodušene znamená: akú sumu vložíte na účet prvýkrát a prestávkujete ju, taká sa vám vráti späť. Toto vysvetlenie však možno považovať za nedostatočné a možno trochu zavádzajúce. Vždy si podrobne prečítajte podmienky stávkovej kancelárie pre získanie bonus. Výška bonusu sa vyjadruje v %, ale uvádza sa aj maximálna suma, do ktorej vám bude bonus vyplatený. Splniť musíte niekoľko podmienky, ktoré sa v online stávkových kanceláriách líšia – minimálny vklad, uskutočniť vklad na účet do určitého počtu dní od registrácie, uskutočniť prvú stávku do určitého počtu dní od prvého vkladu, pretočiť vložené sumy (prípadne aj bonus) určitý počet krát, uzavrieť stávku pri stanovenom kurze a podobne.

Ak splníte dané podmienky a máte nárok na bonus, kancelária vám ho pripíše na váš účet buď jednorazovo alebo postupne a so získanými prostriedkami môžete ďalej nakladať podľa vlastného uváženia. Vstupný bonus ako odmenu za registráciu pritom neposkytujú všetky kancelárie.

 

TOPlist
I stávkové kancelárie
Porovnávané () compare